Zomerstages 2024

We zijn op zoek naar enthousiaste stagiair·e·s (NL/EN) om ons team te ondersteunen in augustus/september 2024. 

Zin om mee te werken aan projecten rond duurzaam ruimtegebruik, sociaal-maatschappelijke infrastructuur, energiewijken of de transformatie van landschappen tot sponslandschappen? Of duik je graag in de archieven van Architecture Workroom Brussels, het innovatiehuis dat volgend jaar 15 jaar bestaat? We zijn op zoek naar enthousiaste stagiair·e·s om ons team te ondersteunen tijdens de zomermaanden bij lopende projecten en bij onze archiefwerking.

De stagiair·e·s kunnen onder meer bijdragen aan volgende projecten:

  • Living Lab Herk en Mombeek: Ruimte voor water moeten we niet enkel maken in de vallei, maar ook winnen in de bodems van stroomopwaartse landschappen, om zoveel mogelijk water te kunnen bufferen en infiltreren. In de vallei van de Herk en Mombeek testen we dit uit: samen met tal van actoren zetten we een lokaal Living Lab op dat sponsmaatregelen versneld in de praktijk wil brengen. Tijdens de zomermaanden zullen we de ambities die we in juni hebben vastgelegd met de lokale coalitie, verder uitwerken. Hiervoor zijn we op zoek naar een gemotiveerde persoon die kan ondersteunen bij het verbeelden van maatregelen, cartografie, illustratie, inventarisatie en onderzoek rond sponsmaatregelen, et cetera — afhankelijk van jouw expertises en interesses. 
  • Living Lab Muide Meulestede Stad Gent: Samen met de Stad Gent zetten we een lokaal Living Lab op dat de transitie van de wijk Muide Meulestede naar een fossielvrije wijk versneld in de praktijk wil brengen. Hoe krijgen we ieder huis en iedere wijk op een betaalbare en snelle manier gerenoveerd én aangesloten op een duurzaam energiesysteem? De komende twee jaar werken we hier aan een toegepast, maar vooral ook schaalbaar ontwikkelingsmodel voor de energietransitie op wijkniveau. Een stagiair·e met grote interesse en goede skills voor cartografie en met ervaring in GIS kan hieraan bijdragen.
  • AWB Archiefwerking: Met haar 15de verjaardag in het verschiet wil haar AWB extra inspanningen doen om haar archief te inventariseren en te beschrijven in functie van ontsluiting van waardevolle archiefstukken. Het gaat zowel over tentoonstellingsobjecten, publicaties en ander geprint materiaal (fysiek archief) als over digitale documenten, video’s, fotografie, … We roepen graag de hulp in van een stagair·e om te helpen om het fysieke en/of het digitale archief op orde te stellen en te beschrijven, zodat het duurzaam bewaard blijft. Zo zal de stagair·e een wereld van kennis ontdekken, blootleggen en makkelijker vindbaar en deelbaar maken. 
  • Les- en werkpakket duurzaam ruimtegebruik ‘Wij zijn Ruimte’: Samen met GoodPlanet Belgium en CommonsLab maakt AWB een educatief pakket voor scholen en buurtverenigingen rond duurzaam ruimtegebruik. Hiervoor maakt AWB een deel van de illustraties en ontwikkelden we een inspiratiebundel als achtergrondinformatie voor de leerkrachten, de kinderen en de buurtorganisaties. De stagiair·e·s zullen meehelpen met de tekst- en beeldredactie en het illustreren van het les- en werkpakket dat in afwerking is.
  • Molenbeek for Brussels 2030: In het kader van de kandidatuur van Molenbeek en het Gewest Brussel om Culturele Hoofdstad van Europa te worden in 2030, wordt in september een artistiek festival georganiseerd dat de indiening van de kandidatuur wil vieren. AWB organiseert in dat kader een wandeling in Molenbeek rond Toekomstplekken, met als subthema de zoektocht naar hoe we in de stad beter kunnen samenleven met de natuurlijke systemen, zoals het water en de bodem. De stagiair·e·s zullen meehelpen om deze wandeling te ontwikkelen en te ondersteunen.

Wanneer?  Het gaat om een deel- of voltijdse stage vanaf 12 augustus 2024, voor een periode van ongeveer 4-6 weken — de exacte duur en dagen zijn te bespreken. 

Waar?  Op ons kantoor in Brussel, Pachecolaan 34, 1000 Brussel. 

Vergoeding? Er is een vergoeding beschikbaar volgens een vrijwilligerscontract, van €40 per dag. 

Geïnteresseerd? Stuur dan uiterlijk 27 juni 2024 een mail naar info[@]architectureworkroom.eu met een korte motivatiebrief, portfolio en CV. In de week van 8 tot 12 juli zullen gesprekken plaatsvinden. Omdat de examenperiode niet veraf is, is het zeker ok om een beknopt portfolio op te sturen met 5 tekeningen en bijhorende projecttekst (kort). 

 

More News
6. Mar 2024

De Grote Verbouwing @ FTI Festival

Van 15 tot en met 24 maart vindt het Flanders Technology & Innovation Festival plaats. Op meerdere locaties in Vlaanderen en Brussel slaan technologische en maatschappelijke vernieuwers hun tenten op om hun beeld op de toekomst te delen met het brede publiek. Als innovatiehuis voor transformatie leveren we hieraan graag onze bijdrage.  → more